Користь і шкода горіхів


На користь регулярного поїдання горіхів говорять безліч науково-доведених фактів. Приміром: в горіхах містяться ненасичені кислоти, які знижують рівень холестерину в крові. У наше століття, що характеризується максимумом споживання малокорисної їжі і мінімумом рухової активності, мати під рукою продукт, що чистить твої судини і одночасно насичує, дуже доречно. Важливо тільки не переборщити з горішками, оскільки цей жирний продуктдосить важко діє на печінку.

Які ж користь і шкода горіхів?
За змістом мікроелементів(калію, кальцію, фосфору, магнію, заліза) горіхи перевершують фрукти-овочі. До того ж вони багаті білком, що робить їх частенько продуктом незамінним(особливо під час поста або при вегетаріанському способі життя). Регулярно вживаючи горішки, ми, тим самим, знижуємо ризик серцево-судинних захворювань(інсультів, тромбозів, інфарктів, атеросклерозу і так далі). Наявність в них фолієвої кислоти робить сприяє зростанню і оновленню клітин, а значить вживання горіхів – продляет нашу молодість:) Чим ще корисне вживання горіхів? Включення у своє денне меню різних горішків сприяє поркащенню пам’яті і уваги, благотворно впливає на потенцію. Вітамін Е, що міститься в горіхах, нейтралізує вільні радикали, що ушкоджують клітини мозку. Особливо хороший для цих цілей АРАХІС, окрім описаного вище ефекту, він істотно знижує ризик виникнення діабету. До того ж арахіс — один з самих низькокалорійних представників горіхової братії. Проте, він все ж калорійний, так що міру треба знати у всьому.

  • Хорошим афродизіаком є ВОЛОСЬКІ і КЕДРОВІ горіхи.
  • ФУНДУК(лісовий горіх) багатий біотином — це вітамін краси, що перешкоджає старінню шкіри, зміцнюючий нігті і волосся. Крім того, він нормалізує білковий і жировий обміни.
  • ФІСТАШКИ – це єдині у своєму роді горіхи, що добре впливають на зір.
  • МИГДАЛЬ — дуже смачні горішки, здатні до того ж поліпшити стан шкіри, нігтів, волос при їх регулярному употреблениии.
  • КЕДРОВІ горіхи корисні дітям – вони легко засвоюються і сприяють активізації мислення.
  • КАШТАНИ – горіхи для людей, що рахують калорії – містять мінімум жиру – менше арахісу.

В цілому, питання користі і шкоди горіхів залежить від особистих властивостей організму і від споживаної їх кількості. До горіхів треба ставитися, як до ідеального перекусу що поміщається в жмені, тоді ефект від їх споживання буде найбільшим. Не зовсім правильно вважати горіхи повноцінним харчуванням, яке може замінити м’ясо. Вважається, що жири і білки горіхів не замінять певні цінні амінокислоти, що містяться в м’ясі. Але вегетаріанці спростовуватимуть це твердження. Ідеально додавати горіхи в салати, до овочів, до зелені. Більше шкоди, ніж користі горіхи принесуть в солодощах – максимум жирів і вуглеводів.

Про шкоду горіхів
Окремим рядком необхідно сказати і про негативну сторону горіхів. В першу чергу варто відмітити, що горіхи – не відносяться до розряду легкої їжі, до того ж вони, як вже говорилося, дуже калорійні: в середньому на 100 гр горіхів доводиться 600-700 кілокалорій. А тому питання користі і шкоди горіхів залежить переважно від того, в яких кількостях їх вживати. Горіхи алергени. Один з найсильніших алергенів — арахіс. До речі, як кажуть, “клин клином вибивають”: ризик розвитку у людини харчової алергії можна істотно понизити на стадії внутріутробного розвитку. Для цього майбутній матері необхідно харчуватися продуктами, багатими  жирними кислотами, у тому числі і горіхами.

На щастя, користь і шкода горіхів нерівнозначні:) Користі звичайно в рази більше. А тому не нехтуйте цим дивовижним продуктом і завжди тримайте в сумці жменю горішків на випадок маленького перекусу.


Київ, Львів, Тернопіль, Івано-Франківськ, Рівне, Луцьк, Чернівці, Вінниця, Хмельницький, Ужгород, Черкаси, Калуш, Дрогобич, Житомир, Стрий, Виноградів, Полтава, Біла Церква, Коломия, Кам'янець-Подільський, Самбір, Одеса, Запоріжжя, Червоноград, Харків, Дніпро, Чернігів, Новояворівськ, Жовква, Золочів - відвідувачі саме з цих міст найчастіше знаходять відповіді у нас на сайті.


Теги: користь горіхів, горіхи користь

Коментарі 2 коментарі

  • Про шкоду горіхів не може йти і мови!!! Горіхи входять до 10 саміх корисних продуктів і займають там 3 місце!Це неймовірне джерело енегрії і корисних мікроелементів!

  • Український лікар-фітотерапевт Федір Мамчур: «Якщо порівняти кілограм горіха з іншими продуктами, то виявиться, що за поживністю він рівнозначний кілограму м’яса, риби, літру молока, кілограму хліба, картоплі та груш, разом узятих. Ядро горіха за калорійністю поживніше від пшеничного хліба втричі, картоплі — в сім, молока — в одинадцять, а від плодів різних садових культур — приблизно в п’ятнадцять разів». Горіхи вводять у раціон космонавтів і спортсменів. Отож, горіхи — в стравах на щодень: для тих, хто постує, і для тих, хто не обмежує себе в тваринній їжі.
    https://moifotki.org/i/7b0bd907f608432b975bdbfdd037fbad

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *