Користь і шкода березового соку

У період, коли яскраве весняне сонечко починає розтоплювати холодний сніг, берізки починають прокидатися від зимівлі. По їх стовбурах, до найменших гілочок і бруньок, що набрякають, прагне поживна рідина з мінералами, кислотами і вітамінами, необхідними для зростання і цвітіння дерева. Цієї рідини береза робить так багато, що “зайве” людина може використати для своїх цілей.  Ми називаємо напій, що отримується з дерева берези березовим соком. Найдешевший і корисніший спосіб втамувати цим соком спрагу – це отримати його безпосередньо з самого дерева. Ні у одному магазині ви не знайдете того корисного березового напою, про який пам’ятають наші батьки. Тож поговоримо про багатий хімічний склад цього чудодійного напою.

Користь і шкода березового соку в подробицях
Про користь і шкоду березового соку не затихають суперечки в найіменитіших учених кругах, проте для будь-якого жителя країни це питання має тільки однозначну ствердну відповідь. Справжній сік берези може подарувати людському організму ферменти, необхідні для підтримки імунітету. Особливо це важливо у весняний період, коли ми найбільше схильні до простудних захворювань. Крім того, навіть якщо імунітет ви зміцнити не встигли, а встигли підхопити збудника застуди, що містяться у великій кількості у березовому соці, дубильні речовини допоможуть з легкістю побороти запалення, що почалося, і прискорити процес одужання. Важливі для серця калій, магній, кальцій також займають почесне місце у складі соку берези.

Цей напій не просто корисний, а в деяких випадках він може допомогти зберегти чиєсь життя. Особливі речовини, які міститися у березовому соку, здатні за короткий час вивести з організму токсини, що дуже важливо при отруєнні. Сюди ж можна віднести і алкогольну інтоксикацію. Так що замість штучно створених “пігулок від похмілля” краще спожити натуральні природні ліки – сік берези.

Пити березовий сік рекомендується тим, хто страждає запальними захворюваннями нирок. Завдяки своєму сечогінному засобу березовий сік допомагає вивести інфекцію з організму, тим самим сприяючи швидкому одужанню. Сприятливо впливає березовий сік і на роботу ШКТ. Приміром, людям, що страждають зниженою кислотністю шлунку, березовий сік – не просто один з небагатьох дозволених продуктів, але і напій, який стимулює вироблення шлунком кислоти. Окрім впливу на внутрішні життєво важливі системи організму, березовий сік з успіхом застосовується при лікуванні різних шкірних захворюваннях таких, як нейродерміт, екзема, зігріваючи висип і фурункульоз, і подібні. Досить, вечірні і уранішні водні процедури проводити саме з ним, а не з водою. Косметологи вже давно узяли на озброєння цей напій, і завдяки ньому, позбавляють своїх пацієнтів від лупи, і зміцнюють волосся. Для досягнення доброго результату можна просто споліскувати волосся цією цінною рідиною.

Протипоказання
Окрім користі березовий сік здатний у малому відсотку випадків, шкодити людському організму. Тим, кого лікарі називають алергіками, за умови алергії на пилок дерева берези, цей сік пити не рекомендується. Реакція організму може бути негайною. Також протипоказанням для вживання цього напою вважатиметься сечокам’яна хвороба. Викликаючи активне сечовиділення, березовий сік може викликати рух каменів, що проявиться найсильнішими хворобливими відчуттями. Велике значення має також і місце, де був зібраний напій. Дерева, що ростуть у безпосередній близькості від магістралей і завантажених автомобільних трас, даватимуть сік, “заражений” важкими металами. Засмічувати свій організм подібними елементами просто небезпечно для будь-якої людини, тому, перш ніж купувати березовий сік, бажано поцікавитися, в яких районах він був зібраний.

Напої на основі березового соку
Сироп, який отримують, випаровуючи до певного стану сам сік, надзвичайно популярний в Сполучених Штатах. Щоб отримати один літр сиропу, необхідно використати близько 100 літрів цінної вологи березового дерева. Зате в такому стані березовий сік можна зберігати не один місяць. У СРСР в 1968 році була розроблена рецептура приготування березового квасу, а дещо раніше з цього соку було придумано березове вино, проте сьогодні нічого подібного вітчизняна промисловість не випускає, і залишаються тільки домашні рецепти приготування напоїв з соку цього дерева. Користь і шкода березового соку і напоїв на його основі повністю залежать від правильного збору і правильного вживання. Не пожалійте декількох годин, проведених у весняному лісі, і насолодитеся сьогоденням даром природи, яким готові поділитися наші приголомшливі чорно-білі дерева.

Київ, Львів, Тернопіль, Івано-Франківськ, Рівне, Луцьк, Чернівці, Вінниця, Хмельницький, Ужгород, Черкаси, Калуш, Дрогобич, Житомир, Стрий, Виноградів, Полтава, Біла Церква, Коломия, Кам’янець-Подільський, Самбір, Одеса, Запоріжжя, Червоноград, Харків, Дніпро, Чернігів, Новояворівськ, Жовква, Золочів – відвідувачі саме з цих міст найчастіше знаходять відповіді у нас на сайті.

Теги: Березовий сік користь, користь березового соку