Як заощадити електроенергію в квартирі і приватному будинку : прості способи [draft]


Чи можете ви представити своє життя без електрики? У теорії можливо, але на практиці зважитися на подібний експеримент наважиться далеко не кожен. Ще зовсім нещодавно використання подібних благ цивілізації сприймалося людиною як належне і особливих матеріальних витрат не передбачало. Будемо справедливі – і про шкоду для довкілля, що безрозсудно використовують електроенергію, не замислювалися.

На сьогодні ситуація змінилася. Навіщо економити електроенергію? Річ не лише в тому, що щомісячно ми отримуємо шокуючі рахунки, досить багато побоювань викликає і збиток, що наноситься природі усіма цими електростанціями. Перевірені способи економії електроенергії в домашніх умовах допоможуть якщо і не розв’язати повністю відразу дві проблеми, то як мінімум заощадити свої кровні і взяти безпосередню і найпрямішу участь у боротьбі за нашу багатостраждальну екологію. Та ще і обернути в цю “віру” своїх близьких, дітей, друзів.

Зверніть увагу, ми не радитимемо вам змінити звичайні лампи економки, придбати нову побутову техніку і наново провести проводку. Хоча такі дії безумовно допоможуть і приведуть до істотної економії електроенергії.

У нас удома після заміни усіх лампочок з розжарювання на економні споживання електроенергії знизилося в півтора рази.

Якщо ж радикальні дії ви доки не плануєте – наслідуйте наші ради. Вони допоможуть помітно заощадити електроенергію в квартирі.

Способи, позволящие заощадити електроенергію будинку

Плануємо освітлення

Четверту частину від усієї споживаної електрики складає освітлення приміщення. Щоб заощадити, треба усього лише оптимізувати цей процес. Краще всього розташувати в робочих зонах софіти, але якщо перепланування не передбачається, можна просто купити настільну лампу і читати, в’язати, або робити уроки освітлюючи потрібну зону з її допомогою, а не включаючи для цього енерговитратну люстру. Навіть якщо у світильнику буде звичайна лампочка, а не економна, рахунки за світло почнуть значно скорочуватися.

Зверніть увагу!!! З кожним днем з’являється все більше супротивників використання люмінесцентних ламп. Вважається, що така уявна економія електроенергії у будинку псує зір і навіть псує атмосферу в приміщенні. Тому якщо вже вирішили змінити лампи на економні – купите світлодіодні. На сьогодні вони вважаються найбільш нешкідливими і мінімально споживаючими електроенергію.

Читайте також:

Ремонт енергозбережних лампочок : майстер-клас

Економні лампи: страчувати не можна помилувати

Еволюція освітлення : від ламп розжарювання до LED

Клас електроефективності

При виборі побутової техніки звертається увага на виробника, ціну, функціональність, гарантію і пр, але тільки не на клас електроефективності, а даремно. Запам’ятайте, найнижчий G, а найвищий – A. Вибираючи прилади А-класса можна не лише забезпечити значну економію електрики, але і придбати, нехай трохи дорожче, але якіснішу техніку.

Не варто міняти відразу все, просто враховуйте цю рекомендацію перед черговою купівлею.

Детальне відео про те, як вдома можна заощадити електроенергію без втрати комфорту. Кінцево усе це усереднені показники, цікавий сам принцип.

Як позбавитися від комарів народними засобами

Холодильник – друге місце по витрачанню енергії

Що роздумує, як заощадити електроенергію в квартирі, не перешкодить звернути увагу на свій холодильник, а вірніше на його місце розташування. Де найчастіше стоїть ця камера схову? Біля стіни! А це абсолютно неправильно. Якщо ж поруч ще і знаходиться батарея, то він не лише працюватиме на знос, але і витрачатиме більше енергії.

Звертати увагу варто і на завантаженість холодильника. Регулярно проводьте в нім ревізію і викидайте непотрібні продукти, а ще не забувайте стежити за чистотою камери і радіатора.

Ще по темі:

Домашня екологія

Як користуватися посудомийною машиною: екологічно і економічно

Уся правда про побутову хімію: питання і відповіді

Якщо у будинку електроплита

Якщо їжа готується не на газу, а на електроплиті, при розрахунку плати за енергію це повинно враховуватися, але і тут можна заощадити. Електроенергії в квартирі витрачається менше, якщо замінити приготування на плиті мультиварінням, пароваркою, мікрохвильовою піччю – це усе прилади набагато рациональнее використовують електрику. Але якщо такої можливості немає, запам’ятаєте деякі правила:

  • закривайте каструлі і сковорідки кришками;
  • не ставте блюда в заздалегідь розігріту духовку, якщо тільки це не потрібно по рецепту;
  • вимикайте конфорку до того, як блюдо приготується, щоб використати її залишкове тепло;
  • використайте посуд з чистим дном.

Прийшов час прасування?

Обійтися без праски неможливо, але і на його використанні можна заощадити електроенергії у будинку на значну суму. Треба лише наслідувати прості рекомендації:

  • гладьте злегка вологу білизну;
  • використайте мінімальний режим прасування;
  • вимикайте праску заздалегідь, щоб використати залишкове тепло.

І ще: цілком можливо не гладити деякі речі без втрати якості, так би мовити. Кожен, звичайно, вирішує сам. Я для себе вирішила, що гладити постільну білизну і рушники – марна трата не лише електроенергії, але і часу і сил. Я просто акуратно їх розвішую при сушці і рівно складаю в шафу. Єдине, що можу погладити з постільного – наволочки. Дуже вже приємно лягати на свіжовипрані і вигладжені наволочки:)

Інші електроприлади

Пральна машина автомат і пилосос можуть не лише допомогти в побуті, але і при раціональному використанні вирішити насущне питання, як заощадити електроенергію в приватному будинку або квартирі. Правила прості. Стежте за чистотою приладів. Мішок пилососа регулярно витрушуйте, а машинку очищайте від накипу. Намагайтеся використати їх не на повну потужність і без погіршення результату отримаєте досить значну економію.

І останнє: усі прилади не забувайте вимикати з мережі на ніч і коли йдете на роботу. Ось ця малюсінька червона лампочка індикатор начебто і мало споживає, але якщо порахувати за рік – то це теж вже цілком певна сума.

Багатотарифний лічильник

Цей доки не занадто поширений спосіб допоможе досить істотно заощадити електроенергію в квартирі, а вірніше, зменшити рахунки за електрику мінімум на 25 % за рахунок нічного тарифу, який в два рази менше за денний. При цьому кінцева кількість кіловат споживаних не міняється, тільки сума оплати.

Новорічні вироби з пластикових пляшок: ялинкові кулі своїми руками

Установка (точніше, купівля) такого лічильника найчастіше лягає на плечі нас, споживачів, і коштує він немало, проте він окупиться за півроку-рік і надалі працюватиме на ваш гаманець. Особливо актуально для тих, у кого багато побутових приладів з відстроченим стартом + бойлер (на який також можна поставити таймер і він включатиметься тільки вночі).

Від автора:

Я на ніч включаю пральну машинку, мультиваріння, пароварку, хлебопечь і бойлер (звичайно не все відразу, але буває і таке:) ). Рахунки за електроенергію зменшилися приблизно на 30% просто від того, що мої прилади працюють вночі, а не вдень.

Ось такі прості поради допоможуть понизити суму плати за електроенергію від 25 до 50 відсотків. Використання газу, нафти і газу, які потрібні для вступу електрики в наші удома, супроводжується виділенням величезної кількості шкідливих речовин в атмосферу і веде до глобальних змін клімату. Безумовно, одна “економляча” сім’я значної ролі не зіграє. Але якщо хоч би 10 відсотків людей візьме “на озброєння” подібні ради – це буде істотний вклад в майбутнє планети.


Київ, Львів, Тернопіль, Івано-Франківськ, Рівне, Луцьк, Чернівці, Вінниця, Хмельницький, Ужгород, Черкаси, Калуш, Дрогобич, Житомир, Стрий, Виноградів, Полтава, Біла Церква, Коломия, Кам'янець-Подільський, Самбір, Одеса, Запоріжжя, Червоноград, Харків, Дніпро, Чернігів, Новояворівськ, Жовква, Золочів - відвідувачі саме з цих міст найчастіше знаходять відповіді у нас на сайті.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *