Ремонт енергозбережних лампочок : майстер-клас [draft]


Ремонт енергозбережних ламп в домашніх умовах є хорошою можливістю продовжити термін служби цих досить дорогих освітлювальних електроприладів, а також уникнути їх передчасної утилізації.

Енергозбережні лампочки містять ртуть, і руйнування їх скляних оболонок при неправильній утилізації несе небезпеку здоров’ю людей, а також може завдати збитку довкіллю.

Як визначити, що енергозбережна лампочка несправна?

Якщо при включенні економної лампочки вита колба перестала світитися, або світіння є присутнім тільки на її кінцях, як показано на фото, то це є першою і головною ознакою поломки цього освітлювального приладу.

Якщо нитки напруження світяться, то це говорить про їх цілісність і про можливість відновити працездатність лампочки.

Читайте також:

Економні лампи: страчувати не можна помилувати

Еволюція освітлення : від ламп розжарювання до LED

Світлодіодні лампи: розвінчуємо міфи

Візуальний огляд несправної лампочки

Перш ніж розбирати лампочку, необхідно оглянути її корпус. Темні плями гару на пластмасовому корпусі, або металевому цоколі можуть вказувати місцезнаходження несправності усередині лампочки. При її розбиранні необхідно враховувати розташування таких плям.

Розбирання корпусу лампочки

Розбирання корпусу енергозбережної лампочки можна робити за допомогою викрутки, або ножа. Необхідно просунути гостру частину інструменту в щілину і відкрити кришку корпусу, повертаючи інструмент і відгинаючи акуратно пластмасовий край.

Найзручніше притиснути лампочку до робочого столу однією рукою і впливаючи інструментом згори одним рухом сколупнути кришку корпусу.

Огляд внутрішніх ушкоджень

Після розкриття лампочки необхідно оглянути усі її внутрішні елементи, звертаючи увагу на сліди гару на їх контактах.

Що таке екоофіс?

Кришка цоколя енергозбережних лампочок тримається на простих клямках, що дозволяють як розбирати, так і збирати корпус без ушкоджень.

Іноді пошкоджений елемент можна помітити при поверхневому візуальному огляді. Як показано на фото, одна з деталей розкололася. В даному випадку з ладу вийшов термістр, який відповідає за поступове включення лампи.

Витягання плати

Для того, щоб замінити несправний елемент на платі, необхідно відв’язати нитки розжарення і звільнити плату.

Щоб звільнити цоколь, необхідно розмотати дріт, намотаний на його стержень.

Усунення неполадок

Якщо при візуальному огляді внутрішніх частин лампочки несправностей не виявляється, то необхідно продзвонити колбу і виміряти опір спіралей. Воно має бути однакове. Якщо колба справна, то необхідно замінити баластну схему, яку можна узяти від іншої несправної лампочки. У нашому випадку, видалення термістра з схеми дозволило відновити працездатність приладу. Замість нього можна поставити жучок і лампа працюватиме, спалахуючи миттєво, без затримок.

Для продовження терміну служби ниток напруження в лампочці з видаленим термістром необхідно виконати вентиляційні отвори в корпусі.

Економія бюджету при ремонті енергозбережних лампочок

Вартість енергозбережних лампочок складає в середньому 200-300 рублів, що робить їх ремонт відмінним способом економії сімейного бюджету. Продовження працездатності енергозбережних ламп за допомогою ремонту також дозволяє рідше їх викидати, а це дуже важливо, оскільки утилізація цих освітлювальних приладів дуже часто відбувається з порушенням правил, що призводить до отруєння довкілля отруйними парами ртуті.

Вам може бути цікаво:

Чим шкідливий солярій

Дизайнерські лампи. із сміття

Скільки часу розкладається сміття природного і промислового походження


Київ, Львів, Тернопіль, Івано-Франківськ, Рівне, Луцьк, Чернівці, Вінниця, Хмельницький, Ужгород, Черкаси, Калуш, Дрогобич, Житомир, Стрий, Виноградів, Полтава, Біла Церква, Коломия, Кам'янець-Подільський, Самбір, Одеса, Запоріжжя, Червоноград, Харків, Дніпро, Чернігів, Новояворівськ, Жовква, Золочів - відвідувачі саме з цих міст найчастіше знаходять відповіді у нас на сайті.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *