Світлодіодні лампи: розвінчуємо міфи [draft]


У зв’язку з тим, що в наше життя все міцніше входять різні прилади, споживаючі електроенергію, не можна не замислитися над тим, як скоротити витрати, тому числі і на освітлення житла. І, тим самим, допомогти і собі і довкіллю. Адже якщо електродуховкою або грилем, пилососом або міксером користуємося час від часу, то без освітлення – особливо в зимовий період часу, коли світловий день дуже короткий – точно не обійдешся.

І тут на допомогу замість традиційних ламп розжарювання тепер приходять енергозбережні джерела світла, які зараз немало. Але саме світлодіодні на даний момент вважаються найбільш безпечними для нас і для природи (хоча звучить це декілька дивно – адже ми – частина природи :) ), плюс найбільш економічними. Вони завойовують все більше визнання для освітлення виробничих приміщень, офісів, вулиць, дворів на заміських ділянках, а останнім часом все більше і більше використовуються світлодіодні лампи для будинку або квартири.

Ще про освітлення і енергозбереження :

Еволюція освітлення : від ламп розжарювання до LED

Економні лампи: страчувати не можна помилувати

Дизайнерські лампи. із сміття

Але через низку обставин, серед яких їх ціна (дорогий, проте), їх новизна (а раптом бреше реклама), стереотипи (лампочка має бути іншою), що склалися, і тому подібне впровадження світильників з використанням світлодіодів в наш повсякденний побут проходить з великим скрипом.

Головними з них є міфи про те, що, мовляв, LED- лампочки ефективні лише у віддаленій перспективі, т.к окупляться дуже нескоро, і що вони негативно впливають на зір.

Розвіяти першу помилку допоможуть нескладні арифметичні підрахунки. Наприклад, що горить впродовж п’яти годин щодня лампочка розжарювання потужністю 60 ватів змусить в місяць розщедритися приблизно на 1.5 євро. Джерело світла на світлодіодах за цей же час споживе електроенергії в 10 разів менше.

Екологічні матеріали для ремонту дитячої кімнати

Ну, а міф про шкідливість LED- освітлення і зовсім не витримує ніякої критики. Все залежить від грамотного облаштування джерел світла, обліку призначення приміщення, висоти стель кімнат і їх площі, зонування і так далі LED – лампочки дають рівніше світло, не дратівливе зір і не примушуюче напружувати очі. А мініатюрний світильник, що підключається, наприклад, до ноутбука через USB- роз’їм, дозволить забезпечити комфортні умови для роботи. До того ж, діодні лампи, як і звичні енергозбережні, продають білого і жовтого кольору. Білий для будинку не дуже підходить, оскільки виглядає “синьо” і “холодно”, а ось жовтий не відрізняється від колірності простої лампи розжарювання, створюючи тепле, м’яке і затишне освітлення в кімнаті.

А останнім часом усе більш широкого поширення набувають тонкі світлові LED- панелі і гірлянди. За допомогою спеціальних пультів можна забезпечити необхідний рівень освітлення – від інтимної, романтичної обстановки до створення належних умов для плідної роботи. Це незвичайно, до того ж дуже прикрашає інтер’єр.

Слід також додати, що LED – лампи мають великий термін служби – до 100000 годин роботи, стійкі до вібрації і ударів. Усе це укупі з енергозбережними властивостями роблять їх найпривабливішими і затребуваними в побуті.

Можливо незабаром з’являться абсолютно інші джерела освітлення, що взагалі не потребують електромережі, а що живляться, приміром, енергією, отриманою від переробки побутового сміття. Ех, мрії-мрії. Ну, а доки переходитимемо на світлодіоди.

____________

Фото: flickr.com

____________


Київ, Львів, Тернопіль, Івано-Франківськ, Рівне, Луцьк, Чернівці, Вінниця, Хмельницький, Ужгород, Черкаси, Калуш, Дрогобич, Житомир, Стрий, Виноградів, Полтава, Біла Церква, Коломия, Кам'янець-Подільський, Самбір, Одеса, Запоріжжя, Червоноград, Харків, Дніпро, Чернігів, Новояворівськ, Жовква, Золочів - відвідувачі саме з цих міст найчастіше знаходять відповіді у нас на сайті.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *