Як зробити екологічний пральний порошок в домашніх умовах [draft]


Від деяких речей в житті напевно нікуди не подітися. Зазвичай до них відносять смерть і податки :) Я б віднесла чисту свіжу білизну. Відмовитися від нього – варіант навряд чи комусь відповідний. І це правильно:) але Ось миючі-стираючі засоби іноді настільки засмучують нас і принижують природу своїм складом, що мимоволі замислишся.

Проте компанії їх, що виробляють настільки твердо нас переконують що їх пральний порошок – це єдиний спосіб тримати наші речі в чистоті.

Зараз вже цілком можливо стирати натуральними пральними засобами. Є немало еко-брендов, що спеціалізуються на побутовій “хімії” з еко-составом, мильні горіхи, екологічні вибілювачі. Усе це можна вивчити і за бажання купити.

А можна просто зробити порошок в домашніх умовах. Без фосфатів і інших небажаних компонентів.

Створення прального порошку

Простий, безпечний і дешевий домашній миючий засіб і пом’якшувач може бути вашим за невеликі гроші і 15 хвилин часу. Інгредієнти знайдуться у більшості великих мереж супермаркетів, невеликих універсальних або продуктових магазинах.

На додаток до списку інгредієнтів вам знадобиться терка, ложка і два контейнери для зберігання (один має бути для рідини).

Варіант №1

Для приготування прального порошку вам знадобиться:

 • 1/2 склянки бури (“Боракс”)
 • 1/2 склянки соди
 • 1 шматок натурального мила (яке не містить фосфату)
 • 3 краплі улюбленої ефірної олії.

Читайте також:

Як безпечно помити посуд

Чисті секрети господарського мила

Екологічне прання: альтернативні способи прання без застосування прального порошку

Варіант №2

 • 2 шматки мила
 • 1 склянка кристалічної соди
 • 1 склянка харчової соди
 • 2 ст. ложки оцту.

Натираємо мило в пластівці, використовуючи терку.

Змішуємо усі інгредієнти разом з милом до однорідного сипкого стану. Все. Користуйтеся і насолоджуйтеся!

Як мінімізувати шкоду прального порошку

Використати по 2 ст. ложки на одне завантаження білизни. Зберігати в герметичному контейнері.

Виготовлення кондиціонера для білизни

Це начебто і не критично необхідний засіб, проте багато хто звик ним користуватися, та і білизна стає м’якша і ароматніше. Пом’якшувача теж можна зробити будинки.

Для цього вам знадобиться:

 • 3 склянки білого оцту
 • 2 склянки кондиціонера для волосся
 • 6 чашок гарячої води

Розмішайте гарячу воду і кондиціонер разом у великому посуді (з кришкою). Після цього добре перемішати, додати оцет, помішуючи.

Зберігати можна невизначений термін в герметичному контейнері (пластиковій або скляній пляшці). Використати по 1/2 склянки за одне завантаження білизни. Можна дещо збільшити кількість кондиціонера, якщо стираєте біле, рушники або простирадла.

Фото: flickr.com


Київ, Львів, Тернопіль, Івано-Франківськ, Рівне, Луцьк, Чернівці, Вінниця, Хмельницький, Ужгород, Черкаси, Калуш, Дрогобич, Житомир, Стрий, Виноградів, Полтава, Біла Церква, Коломия, Кам'янець-Подільський, Самбір, Одеса, Запоріжжя, Червоноград, Харків, Дніпро, Чернігів, Новояворівськ, Жовква, Золочів - відвідувачі саме з цих міст найчастіше знаходять відповіді у нас на сайті.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *