Мікрофібра у будинку: швидше “за”, ніж проти [draft]


З унікальною мікрофіброю, здатною швидко розправитися із застарілим брудом, ввібрати в себе за раз мало не піввідра води, знайомі усі автовласники і домогосподарки. Мікрофібра що це за тканину?

Невідомо напевно, хто придумав чудовий матеріал, зрозуміло тільки, що розробкою надтонких волокон, використовуючи секретну технологію кручення ниток з розплавленої маси, почали займатися у кінці 50-х років 20 віків з СРСР. А готове мікроволокно, таке, яким ми його зараз бачимо, виготовили вже в Японії в 76-му році. На рубежі віків учені навіть не могли припустити, з яким ажіотажем розкуповуватимуться серветки і швабри із створеної ними тканини.

Чи шкідлива вона для екології і здоров’я?

Характеристика і властивості матеріалу

Кожна ниточка матерії – це 50 – 150 переплетених між собою мікроволокон, виготовлених з поліамідів, полиефиров. Нитка в розрізі нагадує за формою зірку.

Ультратонкі волокна тканини мають клиновидні гострі краї, тому увесь пил і бруд осідає між волокон, а не розмазується по поверхні. Така матерія, завдяки дрібним порам, здатна втягувати в себе, окрім пилу і жиру, величезна кількість вологи.

Усі ці властивості дозволяють добре заощадити на моюще-чистящих засобах, до того ж, зайвий раз не доведеться дихати побутовою хімією.

Що особливо цінно для хазяйок – немає розлучень!

Ефективність матеріалу досягається статичною електрикою: волокна безперервно труться один об одного, створюють заряд, який допомагає акумулювати пил, утримувати до прання.

Достоїнства і недоліки

Одна із сторін матерії пупырчатая – нею стирають пил, бруд, а друга – гладка, м’яка – нею збирають вологу з поверхні.

Гліцерин застосування в побуті і косметології

Ганчірка з мікрофібри до блиску полірує меблі, вікна, дзеркала, посуд, сантехніку і кахель – універсальний варіант для прибирання. Причому, не лише удома, але і салону автомобіля.

Завдяки антибактеріальним властивостям мікрофібра особливо важлива для ванних кімнат і дитячих: шкідливих мікробів там, де використовувалися серветки з мікрофібри на 99% немає, тобто в дихальні шляхи домочадців вони не потраплять.

Плюси:

 • неймовірна вбираність різного роду рідин;
 • матеріал, хоч і синтетичний, але відмінно “дихає”;
 • швабра з мікрофіброю не залишає подряпин;
 • легко забарвлюється у будь-які кольори, не линяє;
 • тканини не скачуються, не втрачають ворсистість;
 • відхід простий: регулярне прання;
 • вироби міцні, довговічні;
 • коштують дорожче, але служать довше;
 • підходить для будь-яких типів поверхонь;
 • серветки з мікрофібри універсальні: використовується в різних сферах життя (косметології, харчовій і хімічній промисловості, медицині).

Мінуси:

 • накопичується статичний заряд;
 • матеріал “боїться” високих температур (не можна гладити, стирати при температурі вище 40 градусів, сушити на батареях);
 • зафіксовані випадки алергічних реакцій;
 • після обробки масляних поверхонь тканина втрачає свої унікальні здібності.

Висновок: недоліки є, проте достоїнства вагоміші. Нехай це синтетична тканина, але найякісніша, нешкідливіша серед побратимів.

Як доглядати за мікрофіброю

Якщо мікрофібру частіше стирати, вона прослужить дуже довго. Варто пам’ятати, що вода має бути теплою (30-40 градусів).

Бажано не використати при цьому обполіскувачи кондиціонери. Стороння хімія засмічує мікроволокна. Якщо випадково тканина пралася з кондиціонером – повернути унікальні властивості допоможе багатократне полоскання.

Після прасування або кип’ячення постільна білизна з мікрофібри деформується, стає даремними ганчірочками, так що краще за це не робити.

Сушити матеріал треба на мотузку на свіжому повітрі або в кімнаті, але не на гарячих огрівальних приладах.

Відгуки

З появою у продажу виробів з мікрофібри, продавці можуть відповісти на питання: “мікрофібра, що це за тканину” посилаючись лише на відгуки споживачів :

 • речі чудово зберігають тепло, вбирають і випаровують вологу
 • наповнювач з мікроволокон можна стирати (не вище 40 градусів)
 • для осіб, що страждають алергією на пух, шерсть мікрофібра – це справжня знахідка
 • рушник з мікрофібри для особи не підходить, дратує ніжну шкіру.

Багатьох насторожує дешевизна виробів, але низька ціна мікрофібри обумовлена синтетичною основою тканини.

Правдоподібної інформації про властивості матеріалу мало. Звідси лише пробні випуски одягу з мікрофібри, яка подобається любителям активного способу життя : спортсменам і туристам. Вбираючи вологу, тканина при цьому надійно тримає тепло.

Ідеальна чистота на кухні безпечними засобами

Недолік синтетики для екології: викидаючи використану тканину, мало хто замислюється про тривалий процес розкладанні волокон. Спалювання теж шкідливе. Мікрофібра хороша тим, що допустиме багатократне її застосування. Менше відходів, чистіше атмосфера.

Фото: flickr.com


Київ, Львів, Тернопіль, Івано-Франківськ, Рівне, Луцьк, Чернівці, Вінниця, Хмельницький, Ужгород, Черкаси, Калуш, Дрогобич, Житомир, Стрий, Виноградів, Полтава, Біла Церква, Коломия, Кам'янець-Подільський, Самбір, Одеса, Запоріжжя, Червоноград, Харків, Дніпро, Чернігів, Новояворівськ, Жовква, Золочів - відвідувачі саме з цих міст найчастіше знаходять відповіді у нас на сайті.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *