Лікування нежиті в домашніх умовах: промивання, закапування, інгаляції

Щороку з настанням холодів ми замислюємося над тим, як зміцнити своє здоров’я. Але, правда, найчастіше ці думки приходять до нас уже після того, як з’явилися характерні ознаки застуди, яка починається. І ми швидше біжимо навіть не до лікаря, який може кваліфіковано поставити діагноз і виписати потрібні ліки, а в аптеку за пігулками, які з’являються з кожним роком все в більшій кількості. Адже такий прояв простудних захворювань, як нежить можна чудово вилікувати за допомогою рецептів народної медицини вдома, і в деяких випадках тільки таке лікування і можливо. Як правило, всі необхідні для цього інгредієнти можна знайти в кожному будинку.

Лікування нежиті в домашніх умовах

Найдоступніший засіб лікування нежиті в домашніх умовах – промивання носа. Вимиваючи гній, що накопичився, з пазух носа, ви перешкоджаєте подальшого розмноження бактерій, і значно прискорює процес одужання. Промивати ніс бажано розчином морської солі, але можна використовувати і звичайну кухонну. На цілий літр води використовують солі всього одну чайну ложку. Розчин потрібно добре розмішати, і можна приступати до процедури: злегка нахиліть голову на бік над раковиною, вливайте приготовлений розчин в одну ніздрю до тих пір, поки він не почне виливатися з іншої (використовуйте для цієї мети звичайну аптечну спринцівку, спеціальний чайничок для промивань або просто великий шприц). Те ж саме треба зробити і з іншою ніздрею. Досить виконувати ці вказівки пару- трійку разів на день.

Хороша рада: якщо ви влітку поїдете до моря на відпочинок, наберіть додому з собою трохи природної морської води, і при перших проявах застуди використовуйте для промивань саме цю воду. Звичайно, набрати воду потрібно не на пляжі – краще під час прогулянки на катері або катамарані подалі від берега.

Лікування нежиті за допомогою закапувань

Чимало звичних продуктів харчування мають бактерицидні і протимікробні властивості. Для лікування нежиті в домашніх умовах можна використовувати їх сік:

Морква. Приготуйте свіжовичавлений морквяний сік, і змішайте його з рослинним маслом (береться однакова кількість соку і масла). До 4х разів на день можна такий склад закопувати в кожну ніздрю по чотири крапельки. Це дуже ефективний, а головне абсолютно безпечний засіб. Його рекомендують використовувати навіть при лікуванні немовлят.

Буряк. Свіжий сік буряка необхідно закапувати по три краплі до 4х разів на добу. Крім того хороший результат дасть суміш бурякового соку з медом (70% соку буряка і 30 % меду).

Цибуля ріпчаста. Цибуля відома своєю здатністю згубно впливати на мікроби і віруси, тому не дивно, що існують рецепти позбавлення від нежиті в домашніх умовах на її основі. Для лікування потрібно приготувати наступний настій: одну цибулину необхідно дрібно нарізати, залити її 1/4 склянки кип’яченої води, додати до цього складу мед в кількості однієї чайної ложки, і на півгодини залишити настоюватися. Закапувати ніс такими ліками можна 4 рази на день, в кожну ніздрю капаючи по 3 краплі.

Відомі своїм терапевтичним ефектом і різні інгаляції при лікуванні нежиті в домашніх умовах. Лікувальне повітря можна вдихати, прогулюючись по горах , або в хвойному лісі, також прекрасний результат дає морське повітря. Якщо можливості кудись вибратися у вас немає, можна і вдома проводити ці корисні процедури. У домашніх умовах проводити інгаляції можна використовуючи звичайний чайник, на який одягається згорнутий конусом папір.

В якості рідини, що дає цілющий пар, готують наступні склади:

1. Хвоя сосни, ялини та модрини заливається на добу холодною водою. Потім цей склад доводиться до кипіння, і виливається в чайник для інгаляцій. Вдихати пар необхідно по черзі кожною ніздрею по 5 хвилин. У день можна таким чином поправляти здоров’я 2-3 рази. 2. З’єднати протертий цибулю і часник (використовується однакова кількість продуктів). Цієї суміші знадобиться 1 чайна ложка , яку розбавляють в літрі води. Це вже готовий склад для інгаляцій при нежиті, але для більшого ефекту можна додати в цю суміш звичайний йод або нашатир (буде потрібно всього кілька крапель). 2-3 рази на день можна проводити інгаляції з цим складом протягом 10 хвилин. 3. Настоянка прополісу 30% (можна купити в аптеці), розбавлена ​​в киплячій воді в пропорції 1/2 чайної ложки на 1/2 літра води, відмінно впорається навіть із запущеним нежиттю, і значно полегшить ситуацію при гаймориті. Набряки стануть набагато меншими, плюс вщухнуть больові відчуття.

Крім того, в домашніх умовах для лікування нежиті можна організувати собі і холодні інгаляції. Вони проводяться у вигляді вдихання корисних речовин із загального повітря приміщення, у якому попередньо можна розставити ємності з нарізаним часником і цибулею.