Шипшина: корисні властивості, рецепти чаю

Шипшина є далеким родичем садової троянди – найкрасивішої рослини, будь-якого саду. Шипшина – рослина дикоросла, і продовжує рости також в дикому вигляді, як і багато сотень років назад. У нього є дуже гострі шипи, якими він захищає маленькі овальні плоди, що мають помаранчевий або червонястий колір.

У цих-то плодах і міститься найбільша кількість (може бути навіть максимальне) аскорбінової кислоти, що дає можливість використати його при виготовленні різних лікарських препаратів. Плоди шипшини містять багато насіння і наповнені терпкою, кисло-солодкою рідиною.

Рослина ця є настільки невибагливою і вдячною, що може рости при будь-якому кліматі. Її можна зустріти на Уралі, в Україні, на Далекому Сході, в Середній Азії, в середній смузі Росії – та власне практично скрізь. Плоди збирають тільки тоді, коли вони достигнуть повністю, а відбувається це в період з серпня по жовтень. Якщо плоди шипшини стали коричневого відтінку, вони стають некорисними, оскільки перестигли, в них практично не залишилося вітамінів.

Шипшина: корисні властивості, рецепти
Наш народ здавна застосовував шипшину: корисні властивості, рецепти використовувались для лікування кровоточивості ясен, для підтримки сил і підвищення імунітету. Народні цілителі виготовляли з плодів, коренів, квітів і листя різні корисні настоянки. Сироп шипшини змішували з квітковим медом, у результаті, виходив бальзам, який застосовували для зняття запальних процесів органів дихання, а також для лікування захворювань в ротовій порожнині. Учені у наш час детальніше вивчили цю рослину і дійшли висновку, що шипшина впливає позитивно практично на усі органи людини. Він здатний чинити загоювальну і протизапальну дію, тому ягоди шипшини активно використовуються для лікування геморою, жіночих захворювань, а також захворювань кишечника і шлунку. Крім того, шипшина має і прекрасні сечогінні і жовчогінні властивості, тому він успішно застосовується для лікування хвороб нирок і печінки. Це рослина має антисклеротичні яскраво-виражені властивості, тому його необхідно приймати для поліпшення мозкової діяльності, при виснаженні організму. Шипшина сприяє посиленню обмінних процесів в організмі. При атеросклерозі, гіпертонії, простудних захворюваннях корисно пити настоянку і сік плодів шипшини. Витяг і екстракт плодів шипшини використовується для лікування гастритів з низькою кислотністю, внутрішніх захворювань травної системи, а також при холециститах. У аптеках можна зустріти численні препарати на основі шипшини, які мають усі корисні властивості свіжозірваних плодів. Це і екстракти, і сиропи, і настоянки.

Шипшина, корисні властивості: рецепти чаю, настою, відвару
Регулярне вживання плодів шипшини може повноцінно замінити хороші вітамінні комплекси. Зі свіжих плодів шляхом екстрагування, можна отримати дуже корисну ефірну олію, багату вітаміном Е і С. Настоянки плодів шипшини теж дуже корисні, вони мають тонізуючі і загальнозміцнюючі властивості, допомагають зміцнити імунну систему, поліпшити роботу дихальної і сердечної системи, нормалізує роботу нервової системи. Чай з шипшини і різні вітамінні напої і збори, в яких міститься ця корисна рослина, можна вживати впродовж тривалого часу, адже вони не викликають побічних ефектів.

Шипшина, корисні властивості: рецепт чаю з шипшини
З плодів шипшини можна приготувати простий, але від цього не менш корисний водний настій. Для цього добре промиті і дрібно подрібнені плоди насипають в термос і заливають туди ж окріп. Настій залишають на усю ніч настоюватись, а на ранок приймають як чай, в який також можна додати трохи меду або цукру.

Шипшина, корисні властивості: рецепт відвару шипшини
Користь приносить і відвар шипшини. Але готувати його треба з цілісних плодів, які кладуть в ємність з кришкою і заливають окропом. Після цього шипшину треба настоювати не менше восьми годин. В результаті, виходить дуже міцні настій.

Шипшина, корисні властивості: рецепт косметичного льоду
З відвару дуже корисно приготувати косметичний лід, який підвищить тонус шкіри, вітамінізує її і поліпшить колір обличчя. Слід тільки не лінуватися кожен ранок ним користуватися.

Київ, Львів, Тернопіль, Івано-Франківськ, Рівне, Луцьк, Чернівці, Вінниця, Хмельницький, Ужгород, Черкаси, Калуш, Дрогобич, Житомир, Стрий, Виноградів, Полтава, Біла Церква, Коломия, Кам’янець-Подільський, Самбір, Одеса, Запоріжжя, Червоноград, Харків, Дніпро, Чернігів, Новояворівськ, Жовква, Золочів – відвідувачі саме з цих міст найчастіше знаходять відповіді у нас на сайті.

Теги: шипшина чай, чай з шипшини