Сучасні прилади для приготування здорової їжі [draft]


Говорять ми – те, що ми їмо. Хочете бути здоровим, підтягнутим і зберегти прекрасне самопочуття на довгі роки? Тоді не відмовляйте собі у бажанні живитися повноцінно, збалансовано і, головне, смачно! При цьому зовсім не обов’язково проводити у плити добу безперервно. І допоможуть вам в цьому сучасні “чудо-горшочки” для приготування здорової їжі!

1. Пароварка

Її назва говорить саме за себе: продукти в ній піддаються термічній обробці парою, що гарантує збереження в них найбільшого числа корисних речовин і виключає необхідність використання олії.

Готувати на пару люди почали ще багато тисячоліть тому, але лише в минулому столітті були винайдені електричні пароварки, за допомогою яких цей процес здійснюється набагато швидше і простіше. Принцип роботи такого приладу зводиться до генерації в нижній чаші пари (для цього в неї заливається вода, яка, закипаючи, випаровується), а у верхній каструльці у цей момент готується їжа.

Прибічники системи здорового харчування вже давно належним чином оцінили усі переваги м’яса, овочів риби і інших блюд, приготованих на пару. Правда, тим, хто звик виключно до смаженої і запеченої їжі, вони можуть здатися прісними і невиразними. Трохи виправити ситуацію допоможе використання ароматних трав, лимонного соку і імбиру. А з часом наші рецептори “звикають” до такої їжі і тоді ми можемо належним чином оцінити смакові якості приготованих на пару блюд.

Читайте також:

Для чого потрібна пароварка?

Омлет в пароварці

Парові котлети в пароварці

2. Аерогриль

Перші аерогрилі з’явилися близько 20 років тому і за цей час встигли завоювати міцну любов у мільйонів хазяйок. Ще б – їжа в них готується практично без участі кухаря (заклав продукти, виставив таймер і можеш спокійно займатися своїми справами), виходить по-справжньому апетитною і корисною!

Міфи і правда про шкоду тефлону

Каші, випічка, тушковані овочі м’ясо, курка гриль і навіть шашлик – блюда мають традиційний насичений смак, але при цьому практично не містять олії і канцерогенів. Найбільш меткі хазяйки пристосували аерогриль ще і для сушки ягід, а також для стерилізації банок і дитячого посуду.

Як же працює цей диво-прилад? Все просто: в його кришку вбудовані електронагрівач і вентилятор, перший нагнітає гаряче повітря, а другою розгонить його по усьому внутрішньому простору аерогрилю, внаслідок чого їжа пропікається рівномірно. А завдяки замкнутій системі в продуктах не лише зберігаються корисні речовини, але вони ще і придбавають дивовижний смак: м’ясо виходить соковитим і м’яким, птах – ароматною, а овочі – такими, що їх захочуть покуштувати навіть діти!

3. Мультиваріння

Це “наймолодший” прилад з нашого переліку – його презентація відбулася близько 10 років тому. Приставка “мульти -” дарована йому невипадково – це диво техніки може випікати, смажити, гасити, готувати на пару, варити каші, супи, варення, а деякі моделі ще і замінюють собою йогуртницу і хлебопечь (якщо врахувати, що на хліб з супермаркету розраховувати не варто.)! Якщо додати до універсальності мультиваріння колосальну зручність приготування їжі в ній, тоді можна сміливо стверджувати: “Рівних їй поки що немає”!

Працює мультиваріння за принципом “3d-нагрева” чаші і при герметично закритій кришці, завдяки чому продукти, що знаходяться в ній, зберігають свою первинну форму і максимум корисних мікроелементів.

Читайте також:

Аерогриль або мультиваріння : що краще вибрати для будинку?

Взагалі прогрес не коштує на місці і, можливо, в найшвидшому часі з’явиться ще більше “просунутий” прилад для приготування здорової їжі при мінімальній нашій участі. Поки ж маючи у будинку хоч би один з вищеописаних побутових приладів ви не лише потурбуєтеся про здорове харчування для своїх домочадців, але і придбаєте масу вільного часу для них же коханих:)

Менструальна чаша – екологичнее прокладень

______

Катерина Балыкина “Сучасні прилади для приготування здорової їжі” спеціально для сайту Эко-жизнь.


Київ, Львів, Тернопіль, Івано-Франківськ, Рівне, Луцьк, Чернівці, Вінниця, Хмельницький, Ужгород, Черкаси, Калуш, Дрогобич, Житомир, Стрий, Виноградів, Полтава, Біла Церква, Коломия, Кам'янець-Подільський, Самбір, Одеса, Запоріжжя, Червоноград, Харків, Дніпро, Чернігів, Новояворівськ, Жовква, Золочів - відвідувачі саме з цих міст найчастіше знаходять відповіді у нас на сайті.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *