Міфи і правда про шкоду тефлону [draft]


Багато хазяйок в наші дні використовують посуд з антипригарним покриттям для приготування їжі. Вироби, що містять тефлон, міцно зайняли свою місце у сфері побутових товарів, покликаних полегшити наше повсякденне життя.

Зазвичай люди відносяться до будь-яких новинок з цікавістю і натхненням. Не став виключенням і тефлон, розроблений компанією DuPont понад 80-ть років тому. Довгий час питання про те, чи шкідливий тефлон для людини, нікого особливо не цікавив. Проте на даний момент, коли люди все частіше замислюються про своє здоров’я і про екологічний стан світу навколо себе, тема можливої шкоди від використання посуду з тефлоновим покриттям стала актуальною.

Багато хто вважає, що тефлон – експериментальне дитя розвитку науки і техніки, тому зльоти і падіння на його шляху неминучі. Чимала кількість учених висловлює сумніви в нешкідливості тефлону і ставить за провину виробникові те, що використання посуду з тефлоновим покриттям сприяє розвитку онкологічних захворювань.

Необізнаній людині складно зорієнтуватися у великій кількості різних думок з цього питання. А нововведення завжди викликають інтерес. І вже тим більше люди з ентузіазмом купують нові товари під впливом добре спланованих рекламних компаній і акцій.

Незалежне дослідження розставило б усі точки над “и”. Проте, інформації про те, що воно проводилося, поки ні. По-крайней мірі, відсутня офіційна документація російською мовою. Тому тема про можливу шкоду тефлону для здоров’я людини доки залишається відкритою.

І все-таки експерименти мали місце бути. За результатами тестів було виявлено, що тефлон (чи політетрафторетилен, виражаючись науковою мовою), у разі його неправильного використання, викликає значні побоювання з приводу його нешкідливості для людського організму. Очевидно, саме з цієї причини федеральним агентством США по захисту довкілля була накладена найсуворіша заборона на випуск і використання тефлонового посуду в країні.


Ач сумка – хіт століття!

З іншого боку, з недавнього часу в медицині почали застосовувати тонкі імплантати з тефлону при пересадці. Чи означає це, що матеріал все-таки не шкодить організму? Звідки ж тоді з’являються усі нові і нові викривальні статті і матеріали з приводу використання тефлону в повсякденному житті?

Як було доведено в ході експериментів, в результаті нагрівання тефлонового покриття до температурного показника 230°, починається виділення токсинів, у тому числі сильного канцерогену – перфтороктановой кислоти, яка сприяє розвитку онкологічних клітин в тілі людини. Небезпечні виділення невидимі для людського ока, проте дуже ощутимы для організму в цілому, особливо, коли їх кількість постійно збільшується.

З урахуванням того, що тефлон починає виділяти токсичні речовини тільки при великій температурі, обізнані хазяйки, при використанні посуду з тефлоновим покриттям, завжди ретельно стежать за температурним режимом приготування блюд. Багато рецептів зараз також містять цю інформацію. Таким чином, не допускаючи надмірного нагрівання тефлонової поверхні, можна захистити своє здоров’я і здоров’я близьких від небезпечного канцерогену.

Особливу увагу слід також приділити цілісності тефлонового покриття. Посуд, на якому з’явилися подряпини або ушкодження, небезпечний для використання: в місцях деформації поверхні шкідливі речовини починають виділятися вже при менших температурах. Для відвертання швидкого зносу тефлонового покриття, рекомендується чистити тефлоновий посуд засобами, що не містять абразивних часток, а також використати м’які паперові рушники.

В цілому, тефлоновий посуд цілком придатний для приготування їжі. Знаючи і дотримуючись основних правил відходу за нею (уникати перегрівання, деформації поверхні, не використати абразивні миючі засоби), ви можете бути упевнені в якості їжі, яку ви приготуєте з її допомогою. Нехай тефлоновий посуд буде вашим вірним помічником на кухні. Робіть ваше життя більше усвідомленим і будьте здорові!

Ковдра з бамбука – те, що варто купити

_____

Фото: photl.com


Київ, Львів, Тернопіль, Івано-Франківськ, Рівне, Луцьк, Чернівці, Вінниця, Хмельницький, Ужгород, Черкаси, Калуш, Дрогобич, Житомир, Стрий, Виноградів, Полтава, Біла Церква, Коломия, Кам'янець-Подільський, Самбір, Одеса, Запоріжжя, Червоноград, Харків, Дніпро, Чернігів, Новояворівськ, Жовква, Золочів - відвідувачі саме з цих міст найчастіше знаходять відповіді у нас на сайті.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *