Уся правда про побутову хімію: питання і відповіді [draft]


Ми щодня користуємося миючими засобами, ходимо в стираних речах і мастимо руки кремом. Величезна кількість реклами формує наші смаки, і ми упевнені, що якщо купити шампунь відомої марки, то він обов’язково буде хорошим. Щоб уникнути найпоширеніших помилок, ми пропонуємо вам з’ясувати усю правду про побутову хімію, упізнавши відповіді на питання, що часто ставляться.

Чим відрізняється шампунь від гелю

Буквально декількома компонентами в складі, а тому вони цілком замінимі один одним.

Навіщо треба звертати увагу на країну виробника? Тот же Фруктис, випущений у франції, – це не той же самий Фруктис, випущений в Росії. Для себе вони використовують перевірену сировину, строго дотримуються технологічного процесу, і готова продукція проходить ретельний контроль. А роблячи для країн, що розвиваються, беруть дешевші сировинні замінники, зменшують їх кількість (а решта – вода) і спрощують технологію.

Що пишуть на етикетках

У складі повинні перераховуватися усі інгредієнти у міру убування їх кількості в продукті. Тобто, якщо в шампуні міститься вода лаурил сульфат, загусник і ще 8 інгредієнтів, а дев’ятим йде D- пантенол або екстракт папайї, то він на 99 відсотків складається з води. А ті компоненти, про які так багато говорять в рекламі, теж містяться, звичайно, але приблизно три столові ложки на тонну.

Якщо у складі крему на першому місці стоїть вазелін, то немає сенсу переплачувати за крем. Легше придбати окремо недорогий вазелін і благополучно мастити його на руки.

А бомби для ванн LUSH виготовлені практично на 100% з соди, окрім декількох крапель ароматизатора і олії. Їх собівартість не перевищує 30 центів. І навіщо платить за них 300 рублів?

Може варто спробувати зробити їх самим? У будь-якому разі, домашні засоби виявляться кориснішими і безпечнішими, чим товари побутової хімії, виготовлені промисловим способом.

Корисні статті:

Як видалити жир на кухні безпечними способами

Прибирання без хімії

Чим стирати речі малюків

Багато батьків вважають за краще при пранні дитячих речей використати спеціальні дитячі порошки, особливо поширені “Вухатий нянь” компанії “Невская косметика” або “Лелека”. Поспішаємо вас розладнати – ці порошки нічим не відрізняються від звичайного дорослого порошку – можете порівняти склад. Різниця в ароматі хіба що. І в написі на упаковці. Можна стирати дитячі речі рідкими концентратами, випущеними в Європі, безпечними для дітей. Ще краще використати для цього господарське мило (звичайне, негарне) або засоби, приготовані на його основі в домашніх умовах. А ще – мильні горішки.

Небезпечні харчові добавки

Що входить до складу прального порошку

У будь-якому порошку 80% компонентів кладуть для об’єму, щоб покупець бачив велику коробку, за яку він платить чималі гроші. Червоні і сині частинки в порошку – це не активні добавки і ензими, як нас хоче переконати реклама, а просто даремні кольорові наповнювачі. Для краси. Користуйтеся краще товарами побутової хімії у вигляді рідких концентратів, вони не настільки шкідливі для природи.

Чим відрізняються обполіскувачи для білих і кольорових речей

Нічим. Це вдалий рекламний хід. Зате вам тепер треба дві бульбашки, а не один.

Чи дійсно пральні машини може врятувати тільки Calgon? Calgon – це той же самий звичайний порошок. А позбавитися від накипу можна за допомогою звичайної лимонної кислоти, використовуючи її всього раз в 3-6 місяців залежно від жорсткості води.

Правда, що імпортну косметику не тестують на тваринах?

Так, не тестують. Там, за кордоном. Проте, заїжджаючи на російську територію, усі товари повинні пройти десятки перевірок на відповідність нормативним документам, складеним ще в 70-80 року в Радянському Союзі, де передбачені, у тому числі і випробування на тваринах. І виключенням не є навіть ті ж Green Mama і Body Shop . Так що не варто тішити себе ілюзіями про етичність продуктів, що купуються. На жаль.

Сумно, звичайно. Але знання – сила, як мовиться. Можливо почитавши подібну інформацію, хтось просто закриє сторінку, і піде закидати в стиралку свій старий порошок, а хтось, дізнавшись усю правду про побутову хімію, вибере інші шляхи, більше екологічні і етичні по відношенню до себе і природи.

Фото: photl.com


Київ, Львів, Тернопіль, Івано-Франківськ, Рівне, Луцьк, Чернівці, Вінниця, Хмельницький, Ужгород, Черкаси, Калуш, Дрогобич, Житомир, Стрий, Виноградів, Полтава, Біла Церква, Коломия, Кам'янець-Подільський, Самбір, Одеса, Запоріжжя, Червоноград, Харків, Дніпро, Чернігів, Новояворівськ, Жовква, Золочів - відвідувачі саме з цих міст найчастіше знаходять відповіді у нас на сайті.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *