У друге воскресіння вересня щорічно відзначається Всесвітній день журавля [draft]


Можливо, пора угамуватися
Але я, грішною справою, не люблю
Приказку, що мати синицю
Краще, ніж сумувати по журавлеві.

(“Журавлина пісня” з

до/ф “Доживемо до понеділка”)

Всесвітній день журавля доводиться щорічно на друге воскресіння вересня. У 2017 році цей день – 10 число.

Ми звикли міряти життя з точки зору вигідно або ні, дорого або ні, принесе вигоду або ні, не замислюючись, що істинна цінність життя визначається умінням помічати прекрасне в кожній миті і кожному створенні : будь то синиця або журавель. Можна скільки завгодно говорити про факультативність екологічний моралі, але правда в тому, що увага до природи дарує людині ясність розуму і чистоту душі.

На Сході існує древня легенда, добре знайома нам з дитинства із зворушливої військової пісні Марка Бернеса, що полеглі у бою воїни перетворюються на журавлів, що відлітають в далеку далечінь. Увы, але поза рамками романтичних легенд, в нашому житті ці прекрасні птахи знаходяться на межі вимирання, а тому щорічно в друге воскресіння вересня світ згадує про таке ось пернатому другу.

Що ми знаємо про журавлів

  • Це, передусім, великі і горді птахи, що мешкають на усій території планети, окрім Антарктиди і Південної Америки.
  • Журавлі всеїдні : в основному на обід вважають за краще меню з насіння і паростків, але можуть поласувати жабами, комахами і черв’яками. Не відмовляться на десерт і від коренеплодів.
  • Це ще і птах з найбагатшим родоводом – журавлі ділили планету разом з динозаврами і ще багатьма древніми тваринами, що не дожили до наших днів. А ось журавлі узяли і дожили!
  • Журавель – найвища з птахів, здатних літати. Зростання окремих видів досягає 1,75м, а розмах крил до 2,4м.
  • Журавель – національний символ Вірменії.
  • У східній культурі цей птах – символ мудрості, порядності, честі, уважності і краси.
  • Журавлі моногамні, вони залишаються зі своїм партнером доки смерть не розлучить їх.

7 серпня – святкування дня збирання зірок

Історія свята

І як можна було не звернути уваги на таких дивовижних птахів і в 2002 році не організувати свято? Саме так вирішили ініціативні учені-орнітологи і умовили різні шановані фонди підтримати ідею в організації пам’ятної дати (брали участь і Болонская Конвенція, і Всесвітній фонд по екології, і навіть Зоопарк міста Москви).

Чому цих птахів потрібно захищати? Та тому що важливий кожен вид і кожен окремий птах у світі. Тому що ніхто не повинен гинути і тим більше зникати назавжди як вид з поверхні Землі просто по дурості людини. Тому що тільки починаючи жити в гармонії з природою і звертаючи увагу на біль кожної окремої істоти, ми стаємо людьми.

Журавель в руках: незвичайна, але щаслива історія про журавля

Пам’ятаю, ми затихли серед уроку:

Плив у віконці білий клин вдалині.

Мабуть, надією і докором

Служать людині журавлі.

(“Журавлина пісня” з

до/ф “Доживемо до понеділка”)


Київ, Львів, Тернопіль, Івано-Франківськ, Рівне, Луцьк, Чернівці, Вінниця, Хмельницький, Ужгород, Черкаси, Калуш, Дрогобич, Житомир, Стрий, Виноградів, Полтава, Біла Церква, Коломия, Кам'янець-Подільський, Самбір, Одеса, Запоріжжя, Червоноград, Харків, Дніпро, Чернігів, Новояворівськ, Жовква, Золочів - відвідувачі саме з цих міст найчастіше знаходять відповіді у нас на сайті.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *