Третя субота вересня – яскрава подія – святкування Міжнародного дня соку [draft]


Міжнародний день соку відмічають щорічно з 2012 року в третю суботу вересня місяця. У 2017 році цей день доводиться на 16 число

Сік і фрукти – цей завжди гарний настрій, радість, веселощі, свято, щастя, здоров’я. Цей радісний напій наповнює нас енергією і силою. Є така Міжнародна асоціація виробників фруктових соків, яка в 2010 році запропонувала щорічно в третю суботу вересня відмічати всім світом День соку. І усі з радістю погодилися, адже що може бути веселіший і приємніший та ще і корисніше?

Трохи про історію і мету свята

У Росії свято народилося в 2012 році по аналогії зі світом, і його метою стало розповісти людям про користь цього напою і можливі обережності при його вживанні. Дивно, але, навіть враховуючи, що соки неймовірно смачні і бадьорять, в Росії люди споживають в 2-3 рази менше такого напою, чим Європейці і Американці. Безумовно, це пов’язано і з високою ціною у тому числі.

Таке свято покликане, у тому числі, щоб притягнути увагу виробників фруктово-овочевих напоїв до цінової політики і стимулювати їх на створення і розвиток бюджетних лінійок.

Що ми знаємо про соки

  • Сік – це натуральний напій, отриманий за допомогою прямого віджимання або відтворений за допомогою фруктового або овочевого концентрату (пюре або пасти) при додаванні води, при ця кількість концентрату має бути більше 50%. Сік не може містити консервантів, ароматизаторів, барвників.
  • Нектар – це напій, що містить 25-50% концентрату, з додаванням води, цукру, вітамінів, меду. Не варто думати, що нектар завжди гірший за сік. Наприклад, вишню не можна віджимати і пити в концентрованому виді, вона занадто кисла і шкідлива для шлунку, так само як і чорну смородину. А ось банан, манго і персики не досить соковиті і вологі.
  • Сокосодержащий напій складається з 10-40% концентрату і води. Тут можуть міститися барвники, ароматизатори, кислоти і інші добавки. Справедливості ради варто відмітити, що такі напої набагато дешевші за соки і нектари.

7 серпня – святкування дня збирання зірок

Як зробити цей день незабутнім

Такий день можна відмітити не лише склянкою улюбленого напою з сім’єю, але і, приміром, походом на фестиваль соку або пікніком на природі. Можна влаштувати для дітей вікторину, коли вони із зав’язаними очима дегустуватимуть соки і здогадуватися, що це за смак. Весело і корисно: розвиває не лише уяву, але і смакові рецептори, і комунікативні навички.

А ще, можна купити соковижималку і завести звичку кожен ранок розпочинати з невеликої скляночки улюбленої соку. І нехай весь день стане радісним, фруктовим і веселим!


Київ, Львів, Тернопіль, Івано-Франківськ, Рівне, Луцьк, Чернівці, Вінниця, Хмельницький, Ужгород, Черкаси, Калуш, Дрогобич, Житомир, Стрий, Виноградів, Полтава, Біла Церква, Коломия, Кам'янець-Подільський, Самбір, Одеса, Запоріжжя, Червоноград, Харків, Дніпро, Чернігів, Новояворівськ, Жовква, Золочів - відвідувачі саме з цих міст найчастіше знаходять відповіді у нас на сайті.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *