Соляні печери – корисно і цікаво! [draft]


Відпочинок на блакитному узбережжі, купання в солоній воді моря чудово виліковують організм, виснажений бронхітом, нежиттю, астмою, іншими простудними (і не лише) захворюваннями. Але іноді їхати до моря занадто далеко і дорого.

На щастя, природою створені дивовижні гірські печери з кам’яній солі, що допомагають “встати на ноги” за декілька сеансів. А тим, хто знаходиться далеко від справжніх гір, можна пошукати альтернативу у своєму районі проживання – штучно створені соляні кімнати. Відвідування коштує недорого, а оздоровчий ефект, воістину, чарівний.

Чи має соляна печера свідчення і протипоказання?

Зрозуміло, як будь-який інший лікувальний об’єкт.
Солетерапия – цілюща процедура для усіх людей незалежно від віку. Дозволено відвідування печери навіть вагітним, що годують мамам.

Протипоказання: дітям молодше за 1 рік з метою профілактики і для лікування краще почекати першого дня народження.

Вплив соляної печери на здоров’я

Кам’яна, морська солі виділяють безліч мікроелементів, що очищають повітря, цілюще благотворно впливають на увесь організм, зміцнюючих імунітет. Про соляні печери відгуки лікарів тільки позитивні і рекомендаційні.

І ще про користь солі :

Лікування волосся сіллю

Сольові лампи: живе джерело душевного тепла і здоров’я

Ванни для похудения-приятное доповнення до дієти і спорту

Кімнати з кам’яної солі корисні при наступних недугах:

 • при гострих, а також хронічних захворюваннях дихальних шляхів (гайморит, тонзиліт, бронхіти, бронхіальна астма);
 • хворобах шкіри (псоріаз, фурункули, розсип вугрів, екземи, облисіння);
 • зниженні природного імунітету;
 • никотинозависимости;
 • роботі на шкідливому режимі виробництва;
 • захворюванні серцево-судинної системи;
 • нейроциркуляторній дистонія;
 • гіпертонії;
 • депресіях, перевтомі, неврозах;
 • зайвій вазі (кілограми зникають по чаклунству);
 • порушенні роботи щитовидної залози.

Любіть пікніки? Пора вибрати мангал!

Хочеться відмітити, що соляна печера для дітей особливо корисна, вони частіше хворіють ГРВІ і ОРЗ. Але деяким людям все ж заборонено ходити на такі сеанси.

Коли вони небажані, протипоказані:

 • при підвищеній температурі тіла;
 • інфекційних прогресуючих хворобах;
 • туберкульозі;
 • в період загострення хронічних недуг;
 • клаустрофобії, інших психічних відхиленнях;
 • злоякісній пухлині;
 • нирковій недостатності;
 • при усіх хворобах крові, схильності до кровотеч.

Помічено, що вже після одного відвідування кімнати соляної печери знищуються усі сторонні мікроорганізми усередині органів дихання, покращується загальний стан.

Відгуки

Про користь і шкоду соляних печер відгуки самі різні, але позитивних думок більше:

 • “за рік сеансів хронічний бронхіт пройшов, ніби його не було”
 • “за 10 днів у дитини пройшла нежить і кашель, з яким мучилися 2 місяці, а у мене очистилося, помолодшала особа”
 • “позаздрила сусідці: вона ледве ходила – хворіли ноги, зараз стрибає по сходинках”

Про що свідчать численні відгуки: соляна печера – це користь велика : швидко вирішуються проблеми, боротися з якими не допомагали навіть сильнодіючі ліки. Деякі люди купують сольові лампи або плитки, щоб удома повітря було чисте, лікувальне.

З негативних моментів тільки те, що кашель посилювався, але поступово проходив, а дихання надалі тільки покращувалося.

Що відбувається усередині соляної печери, цілюща дія

Печера печері розбрат: природна, звичайно, ефективніше штучно створеною, повітря тут стерильне, в нім немає бактерій, пилу, алергенів.

Безпосередньо усередині можна прогулюватися (якщо розмір печери дозволяє) або посидіти в зручному кріслі, сховавшись теплою ковдрою. Усередині штучних соляних кімнат можна навіть телевізор подивитися.

Перед відвідуванням справжніх соляних шахт і після лікар обов’язково проводить діагностику (вимірює тиск, пульс), а отримані дані звіряє, проте за діагностику доведеться додатково заплатити.

Чим і кому може бути протипоказана лазня

Час призначає теж лікар, залежно від глибини шахти, температури, тиску, концентрації в повітряному просторі солі.

Десь видають відвідувачам безкоштовно халати, шапочки, бахіли, але найчастіше їх треба купувати, особливо якщо відвідування включає не один курс. У інших місцях нічого окрім бахіл не потрібно, інші предмети одягу – за бажанням.

Одні відвідувачі усередині печери відразу відчувають присмак солі у роті, стягання пір шкіри, до інших приходять такі відчуття тільки після процедури.

Практично у усіх виникає бажання після прогулянки по печері вмиватися, поїсти, попити, хоча усе це робити близько години украй не бажано.
Помічено також, що після процедури легше дихається навіть астматикам, не кажучи вже про пацієнтів з іншими захворюваннями дихальної системи.

Соляні печери не лише визнані медициною, але активно призначаються лікарями як допоміжний метод лікування від певних видів захворювань. Відомо, що навіть в давнину цілюще повітря печер було дуже затребуване, туди відправляли на оздоровлення людей, у яких були проблеми з диханням.

Сьогодні справжніх природних соляних шахт трохи, але вони є в Росії, Польщі, Австрії, Азербайджані, Румунії, Україні, Киргизстані.

Автор Кряжевских Ольга

Фото: flickr.com


Київ, Львів, Тернопіль, Івано-Франківськ, Рівне, Луцьк, Чернівці, Вінниця, Хмельницький, Ужгород, Черкаси, Калуш, Дрогобич, Житомир, Стрий, Виноградів, Полтава, Біла Церква, Коломия, Кам'янець-Подільський, Самбір, Одеса, Запоріжжя, Червоноград, Харків, Дніпро, Чернігів, Новояворівськ, Жовква, Золочів - відвідувачі саме з цих міст найчастіше знаходять відповіді у нас на сайті.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *