Парабени: шкода або… шкода?

Про безпеку хімічних компонентів, що входять до складу різних косметичних засобів, сперечаються з моменту появи косметики. Представники медицини і екології дотримуються однієї точки зору, виробники косметики – іншої (частенько, вигідної для себе).
Але існують інгредієнти, що заслуговують на особливу увагу. До них відносяться парабени — штучні консерванти, які активно застосовуються в косметології.
До недавнього часу, поки про шкоду парабенів не замислювалися, вони вважалися нешкідливим і універсальним консервантом, що не впливає на організм людини. Незначна, в порівннянні з іншими консервантами, токсичність, ефективність консервації, збільшення терміну придатності косметичних засобів і невисока ціна зробили свою справу – парабени стали користуватися високим попитом у світі як консерванти косметичних засобів.

Парабени: шкода
З кінця ХХ століття учені забили на сполох, приводом до чого стали сенсаційні висновки англійських дослідників. Вивчаючи тканини злоякісних пухлин молочних залоз, вони виявили парабені практично в усіх зразках. Дослідники стверджували, що парабені потрапили в організм людей через шкіру пахвових западин.
Тут необхідно відмітити, що максимальне число парабенів виявлене саме в ділянці грудей, прилеглих до підм’язових западин, а саме до тих місць, на які регулярно наноситься дезодорант. Учені висунули теорію, що шкідливі хімічні інгредієнти, що входять до складу косметичних засобів, зокрема сучасних антиперспірантів, здатні проникати через шкірний покрив і накопичуватися в тканинах, викликаючи різні мутації і патологічні процеси.
З цією теорією погодилися канадські і французькі учені, які звернули увагу на вплив парабенів на збої гормональної системи в організмі жінки та розвиток захворювань ендокринної системи і шкіри.
Виробники натуральної косметики дотримуються думки, що парабени можна повністю виключити із загальноприйнятого складу косметичних засобів, замінивши хімічні консерванти витягами з різних трав, які дозволяють органічній косметиці збільшити термін придатності. Але чи притримуються вони цих міркувань? Адже простіше додати консервант, ніж “морочитися” з виготовленням тих самих натуральних витягів. Шампунь або  крем без парабенів — це реальність чи фантастика?
Як не випробовувати на собі шкоду парабенів?
На жаль, парабени в косметиці — не рідкість. Щоб убезпечити себе від парабенів, шкода яких навряд чи викликає сумнів, треба передусім уважно читати етикетку косметичного засобу, що купується. Зверніть увагу на склад косметики, якою ви користуєтеся. Серед широкого спектру хімічних назв, парабени нескладно визначити по характерному закінченню “paraben” (бутилпарабен, пропілпарабен та інші). Купуйте косметику з коротким терміном придатності, у тюбиках і упаковці з дозатором, а не у баночках, оскільки відкриваючи їх, ви “відкриваєте ворота” для мікробів і бактерій, що живуть на вашій шкірі. Щоб крем у баночці не зіпсувався занадто швидко, в нього додають «ударну» дозу консервантів. Незважаючи на твердження фахівців, що різниця у кількості консервуючих речовин у «баночнію» і «тюбиковій» косметиці невелика, перестрахуватися не перешкодить.

Ну а щоб викреслити зі свого життя шкоду парабенів або будь-яких інших косметичних консервантів – переходите на домашню косметику. Адже можна зробити і крем своїми руками у домашніх умовах із звичних інгредієнтів і знайти натуральні альтернативи дезодорантам!

Парабени: шкода або… шкода?

Коментарів

  1. Парабени зараз майже усюди, тому не дивно. що онкологічні захворювання зростають з кожним роком. Але останнім часом в моду входить органічна косметика, можливо до неї треба уважніше придивитися. Вона набагато безпечніша, аніж всіляка хімія, яка продається на кожному кроці.

Залишити відгук

Зображення
Оновити картинку