“Найтовщі” країни світу [draft]


Ожиріння і зайва вага – одна з ключових проблем сучасного людства. Але кількість “товстих” і “дуже товстих” людей неоднакова в різних країнах світу.

  • Найбільше їх, як відомо, в США, а також в Мексиці. У цих країнах зайва вага спостерігається у 70 відсотків населення!
  • Дещо менше повних людей в Ісландії, Ірландії, Чилі, Люксембурзі і в деяких інших розвинених країнах.
  • У Росії жителів з таким діагнозом ще менше – у нас їх близько 50 відсотків. Це, звичайно, радує, але радість сумнівна якась.

Головними причинами зайвої ваги і ожиріння називаються неправильне харчування і зниження (а частенько практично повна відсутність) фізичних навантажень. Сучасна їжа значно жирніша, ніж та, якою люди живилися років сто назад. Особливо це стосується різноманітних фастфудів.

Більшість працівників в розвинених (і не дуже розвинених) країнах зайнята в офісній праці, торгівлі, науково-дослідних галузях, а це має на увазі мінімальну рухову активність. Окрім зайвої ваги жителів розвинених країн переслідують і інші захворювання, пов’язані з недоліком фізичного навантаження.

Про те, як підтримувати себе у формі :

Що робити для профілактики серцево-судинних захворювань

Правильне харчування для здоров’я і стрункості : практичні поради дієтологів

Користь велотренажера для здоров’я і фігури

Росія – країна не настільки технічно розвинена, як західні держави, тому досить великий відсоток жителів займається важкою фізичною працею, притому низькооплачуваним. Заробітку вантажників і будівельників частенько бракує навіть на необхідну калорійну їжу. Тут не до жиру.

Але і кількість торгових і офісних працівників дуже велика, адже Росія – країна з велетенською кількістю магазинів і мізерним виробництвом.

Сумний факт полягає в тому, що у багатьох “товстих” країнах, у тому числі в горезвісних США, існує обов’язкова профілактика ожиріння, організована на державному рівні, тоді як в Росії її немає і не передбачається. В результаті число росіян, що страждають зайвою вагою, з кожним роком зростає.

Причини передчасного старіння : усунути не можна залишити

До цього додається низька культура живлення наших співгромадян і недостатня інформованість : більшість з них вважає, що неправильне харчування ніяк не пов’язане з проблемою зайвої ваги. Та і взагалі далеко не кожен замислюється про своє живленні. Інших проблем вистачає.

Зрозуміло, що у бідних країнах, зокрема – африканських, доля повних і жирних людей невелика, зате багато надмірно худих (від недоїдання і важкої роботи). А тому в Африці повнота жінок високо цінується – аж до того, що існують спеціальні “ферми”, де майбутніх наречених грунтовно відгодовують (дивно звучить, правда?).

Струнким жінкам тут прийнято співчувати – адже вважається, що вони на щось хворіють або чоловіки погано про них піклуються.

До речі, бабуся мені розповідала – в післявоєнні часи в Росії і на Україні теж красивою вважалася жінка “в тілі”, причому в “хорошому” тілі:) Причина, очевидно, та ж, що і в Африці.

Давайте не дивитися на Африку з її худорбою і Америку з величезною кількістю безформних тіл – життя – коротке. Сайт Эко-жизнь пропонує замінити смачно-шкідливу їжу і диван з телеком (чи стіл з комп’ютером) на правильне харчування і велосипед, поки погода дозволяє. А там можна “пересісти” на лижі і ковзани!

Фото: flickr.com


Київ, Львів, Тернопіль, Івано-Франківськ, Рівне, Луцьк, Чернівці, Вінниця, Хмельницький, Ужгород, Черкаси, Калуш, Дрогобич, Житомир, Стрий, Виноградів, Полтава, Біла Церква, Коломия, Кам'янець-Подільський, Самбір, Одеса, Запоріжжя, Червоноград, Харків, Дніпро, Чернігів, Новояворівськ, Жовква, Золочів - відвідувачі саме з цих міст найчастіше знаходять відповіді у нас на сайті.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *