Кожна третя неділя у вересні святкування Дня працівника лісу [draft]


День працівників лісу відзначається щорічно в третє воскресіння вересня. У 2017 році цей день доводиться на 17 число.

Є такі професії, про які практично ніхто нічого не знає, а якщо хто і знає, то мовчить. Ось напрочуд тут те, що при цьому при всьому, саме ці професії надзвичайно потрібні і важливі. І той факт, що ми нічого про них не знаємо, говорить лише про те, що ці люди прекрасно справляються зі своїми обов’язками. Такими професіоналами є фахівці, трудящі в лісах, і саме на честь їх кожну третю неділю вересня країни колишнього СРСР відмічають День працівника лісу.

Працівники лісу – хто вони

І дійсно, лісничий, єгер, водяний, – хто там взагалі займається лісом? І навіщо? У инстаграме-то про це не пишуть, а даремно. Итак, в лісі працюють:

  • Лісник – це людина, яка знає свою ділянку лісу досконально, здійснює щоденні обходи і усуває дрібні неполадки. Він захищає ліси від незаконного вирубування, охороняє рослини і тварин, запобігає, локалізує і усуває лісові пожежі (своїми силами або силами МНС).
  • Збирач живиці збирає цей безцінний продукт, а саме смогу дерев, використовувану для приготування каніфолі, скипидару, ліків.
  • Інженери і оператори тракторів (і іншої лісової техніки) займаються усуненням завалів після сильних бурь і гроз.

Усі ці люди зберігають ліс, який дозволяє нам дихати свіжим повітрям.

Як відмітити цей день

Хоч би в душі подякувати людей, працюючих в лісі і навчитися поважати чужу працю : прибирати за собою сміття після шашликів і пікніків, правильно гасити вогнище, щоб не викликати пожежі і не забувати розповідати дітям про цих елементарних, але життєво необхідних правилах.

Третя субота вересня – яскрава подія – святкування Міжнародного дня соку

З’їздити в ліс або лісопарк – це ніколи не буде зайвим, тим паче, що свято до цього розташовує. Абстрагуватися від банальностей на зразок шашлику і алкоголю і просто насолодитися чудом природи. А якщо місце, де ви зупинилися, не блищить первозданним порядком – не полінуєтеся зібрати сміття, залишене менш усвідомленими попередниками.


Київ, Львів, Тернопіль, Івано-Франківськ, Рівне, Луцьк, Чернівці, Вінниця, Хмельницький, Ужгород, Черкаси, Калуш, Дрогобич, Житомир, Стрий, Виноградів, Полтава, Біла Церква, Коломия, Кам'янець-Подільський, Самбір, Одеса, Запоріжжя, Червоноград, Харків, Дніпро, Чернігів, Новояворівськ, Жовква, Золочів - відвідувачі саме з цих міст найчастіше знаходять відповіді у нас на сайті.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *