9 серпня – святкування Міжнародного дня корінних народів світу [draft]


Міжнародний день корінних народів світу відзначається з 1994 року щорічно 9 серпня.

Це дуже важливе свято, мета якого притягнути увагу суспільства до проблем нечисленних народів, голоду, хвороб, їх прав і розвитку.

З історії свята

У 1994 році Генеральна Асамблея ООН заснувала цей важливий і значимий пам’ятний день. Відтоді засідання проходять щороку. На них обговорюються такі цікаві питання, як партнерство між офіційною владою країн і нечисленними народами, питання здоров’я і медицини, детально розглянута проблема ВІЛ і СНІД, питання культури і творчості, а також збереження традицій і захисту прав корінних народів.

Справжня демократія розпочинається з усвідомленості і відповідальності, а тому ідея свята полягає в повному прийнятті нечисленних народностей більшістю, в повазі їх традицій і обрядів, в тактовному наданні, але не нав’язуванні їм медичних послуг, у вивченні їх цінних знань, що пройшли крізь віки.

Як відмічати свято

Цього дня можна згадати, які народності мешкають на рідній території, познайомитися з їх традиціями. Особливо активні можуть відвідати племена особисто, не забуваючи про толерантність і ввічливість.

У школах, дитячих садах і інститутах можна влаштувати костюмоване представлення, де учні розповідять кожного про свій заздалегідь вибраний народ. Це буде корисний і цікавий захід, як для дітей, так і для дорослих.

Керівники компаній можуть провести семінар і благодійну акцію.

Цікаві факти

  • На території Російської Федерації мешкає 47 племен нечисленних народів.
  • Водь – вимираюче плем’я, що мешкає на території Санкт-Петербургу і Ленінградської області, налічує 74 людини (на 2010 рік).
  • У мові ескімосів 75 слів назви снігу. Ось вже повезло!
  • До 1917 року народ вепсов називався чуддю, звідси назва Чудського озера.
  • У Новій Зеландії досі мешкає народ Маори. Однією з традицій Маори є з’їдати ворога після вбивства, оскільки його сила за переказами переходить до того, хто його з’їв. На тлі канібалізму, вітання у цього народу вражаюче ніжне: вони торкаються носами і ділять одно дихання на двох.
  • На території Аргентини мешкає народ Гуачо.
  • У Монголії живуть останні оленярі-кочівники – Цаатаны.
  • У світі ще залишилося близько 30 племен, що знаходяться на межі зникнення.
  • У Австралії мешкає плем’я Гуугу Йимитир, жителі якого інтуїтивно відчувають знаходження сторін світу краще за будь-який компас.
  • У циганів збереглися традиції їх древніх предків – єгиптян, бальзамувати померлих і складати їх пожитки в склеп.

25 серпня – святкування Дня лазіння по деревах. Вгадайте, як можна святкувати, не залізаючи на дерево;)


Київ, Львів, Тернопіль, Івано-Франківськ, Рівне, Луцьк, Чернівці, Вінниця, Хмельницький, Ужгород, Черкаси, Калуш, Дрогобич, Житомир, Стрий, Виноградів, Полтава, Біла Церква, Коломия, Кам'янець-Подільський, Самбір, Одеса, Запоріжжя, Червоноград, Харків, Дніпро, Чернігів, Новояворівськ, Жовква, Золочів - відвідувачі саме з цих міст найчастіше знаходять відповіді у нас на сайті.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *