5 “титанів” сучасної побутової хімії. Частина 2 [draft]


Ця стаття – продовження публікації “5 “титанів” сучасної побутової хімії. Частина 1“, у якій йдеться про тефлон і його складові : фторі і перфтороктановой кислоті, а також формальдегіді, діоксині і тих предметах побуту, з якими вони потрапляють в наш будинок.

Фталаты: оманлива м’якість

Солі фталевої кислоти. Пластику (ПВХ) вони повідомляють м’якість, гнучкість, еластичність у поєднанні з міцністю, косметиці – приємну тілу обволікаючу маслянистість.

І ПВХ, і косметика – неодмінний атрибут сучасної квартири : це віконні рами, настінні покриття, килими, м’які гумові іграшки, упаковка, вироби медичного призначення, а також дезодоранти – антиперспиранты, лаки для волосся і нігтів, шампуні косметика для захисту від УФО.
Виходячи на вулицю, ви надіваєте дощовик і опускаєте в кишеню пластикову карту, а у ванні – засмикуєте напівпрозору запону; проникнувши в надра автомобіля, бачите трубки, шланги, оббивку, глибоко ж усередині нього – вгадуєте склади для мастила і іншу автохімію.

Фталаты тримають нас в полоні. У полоні оманливо ніжному

Обсипається килим. Чим він “старший”, тим більше фталатов – ніяк в нім не пов’язаних з полімерами ПВХ – буде випущено на свободу.
І ось речовини потрапили в тіло людини : він їх вдихнув. Або, витаючи по повітрю, вони потрапили в їжу або на шкіру.
На цьому м’якість кінчається. І починаються процеси, що вселяють занепокоєння за себе і за дітей.

Ці “хамелеони”, по структурі схожі на естроген, наносять непоправний ущерб статевої гормональної ідилії, гальмуючи дію тестостерона – головного чоловічого гормону, відповідального за бездоганну роботу статевих органів і формування вторинних ознак підлоги у організму. Це означає, що чоловік перестає бути собою: кількість сперми убуває, якість її падає. Почало безпліддю чоловічому і жіночому належить.

А килим продовжує обсипатися, насичуючи повітря новими хмарами “диверсантів”, що, всмоктуючись шкірою, продовжують накопичуватися в тілах, пригноблюючи не лише гормональний фон, але і руйнуючи нервову систему, вражаючи бруньки, печінка і органи дихання. Виникають стани різного ступеня тяжкості : від нападів задухи, що блискавично розвиваються, – астма до повільно і онкологічних перероджень, що зловісно формуються.

А навіщо підпалюють траву навесні? Давайте розберемося

До раку грудної залози може привести і зовні безневинний дезодорант для щоденного відходу, так само як до стійкої мігрені і падіння імунітету – “нешкідливий” лак для нігтів.
ПВХ споживає до 90% фталатов, 10% йде на гумові вироби і фарби.

Діти люблять нарядні іграшки, матері – те, що легко миється. І на гумових іграшках їх інтереси сходяться. А потім лікарі тяжко ламають голови над причинами неправильного розвитку підлоги, тіла і психіки дітей, начисто випустивши з уваги фталаты в погрызенных і іграшках, що облизали ними.

Вагітні жінки, нетямущі в усіх нюансах парфюмерії і косметики, застосовуючи засоби з фталатами, можуть викликати серйозні порушення в процесі формування плода:похожие на естроген фталаты, вбудовуючись в обмін речовин хлопчика, здатні серйозно поміняти не лише його тіло (викликати аномалії розвитку геніталій), але і його психіку, і ось вже хлопчик поводиться подібно до дівчинки, тоді як високий рівень фталатов в крові дівчинки робить вона “суперважкоатлет” у свій вікова група.

Це найзагальніші відомості про властивості “пом’якшувачів життя”, дешевизна виробництва яких народжує проблеми далеко не “дешеві”, адже за ними – життя і здоров’я тих, чиєю єдиною провиною стала їх зайва довірливість.

Повільно “прожовувавши” особу

Бісфенол А

Отверджувач поликарбонатного пластика, з якого роблять і побутову техніку, і пляшки для напоїв і води, і DVD і CD – диски, і очкові лінзи, і інвентар для спорту, і зубні пломби – герметики, і медичні інструменти.

Це – і склад на термобумаге, вживаному в різних самописцях в медичному і розрахунково-банківському устаткуванні, і основа епоксидних смол для внутрішнього покриття упаковки для продуктів і напоїв. Раніше епоксидні смоли з бісфенолами застосовувалися як фунгіциди (дослівно “вбивці” грибків і плісняви).


Маркіровка харчового і нехарчового пластика : попереджений – означає озброєний!

Зараз прогресивна Японія замінила внутрішні полімерні покриття харчової тари поліетиленовою плівкою, менш небезпечною для здоров’я.
Бісфенол А схожий на естроген (жіночий статевий гормон). Включаючись замість нього в обмін речовин, здатний завдати непоправної шкоди здоров’ю, викликавши до життя ендокринні хвороби і безпліддя, а також рак яєчок, простати, молочної залози, ожиріння і цукровий діабет. Робить гнітючий вплив на мозок, призводячи до затримки його розвитку і аутизму.

А чи є ближчий до мозку орган, ніж. зуб? Бісфенол, що входить до складу матеріалу для пломб, А, змішавшись із слиною, потрапляє в кровотік дуже швидко. Тому вимоги до устаткування стоматологічних кабінетів зараз дуже жорсткі: наявність апарату для подання води під тиском з обов’язковим видаленням її з порожнини рота.

Але якщо зуби лікувати доводиться не щодня, то пити воду з пляшок ПЕТ (PET) доводиться часто. Робити це можна без побоювання – пляшки з такою маркіровкою бісфенолу не містять. Так само як і пляшки з поліпропілену (PP) і полістиролу (PS).

А ось пластмаси ПВХ (PVC) містити бісфенол А можуть. І тоді внаслідок тепла або довгого зберігання продукту в посуді з пластика речовина проникає в їжу. З усіма наслідками для організму.

Окремим питанням коштує використання пластмаси з бісфенолом А у виробництві дитячих пляшечок і ріжків. Канадою це питання вирішене з вердиктом: “небезпечно” ще в 2008 році. Питання обговорюється також і Конгресом США.

Але Європейським управлінням по контролю за безпекою продуктів харчування ця речовина в якості внутрішнього покриття тари для напоїв і продуктів в листопаді 2010 року визнана безпечною, таку ж думку висловила і Всесвітня Організація Охорони здоров’я. У тому ж листопаді 2010 року Єврокомісією заборонено годування дітей з пляшечок, у складі яких є ця речовина.

Причини передчасного старіння : усунути не можна залишити

Поки великі боси вирішують питання на світовому рівні, доля 95% пластмасових дитячих ріжків вирішується традиційним додаванням до складу пластмаси бісфенолу А.

Здається, активне впровадження в наше життя побутової хімії не залишає нам вибору. Але це не так – вибір є завжди, важливий лише правильно його зробити!

Фото: flickr.com


Київ, Львів, Тернопіль, Івано-Франківськ, Рівне, Луцьк, Чернівці, Вінниця, Хмельницький, Ужгород, Черкаси, Калуш, Дрогобич, Житомир, Стрий, Виноградів, Полтава, Біла Церква, Коломия, Кам'янець-Подільський, Самбір, Одеса, Запоріжжя, Червоноград, Харків, Дніпро, Чернігів, Новояворівськ, Жовква, Золочів - відвідувачі саме з цих міст найчастіше знаходять відповіді у нас на сайті.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *