16 вересня – святкування Міжнародного дня охорони озонового шару Землі [draft]


Міжнародний день охорони озонового шару відзначається щорічно 16 вересня.

Що таке будинок? Це затишна квартирка в центрі міста або відокремлений особняк біля моря? Или, може, це уся неосяжна Батьківщина або бабусина хата, в якій пахне черносмородиновым варенням. Правда в тому, що будинок для кожного з нас свій.

По суті, основна думка екології свідчить, що окрім нашої “однушки” є і загальний будинок, який потрібно любити, берегти і вчитися отримувати від цього радість. Звичайно, йдеться про Землю, про нашу прекрасну і унікальну планету, яку ми не щадимо, виснажуючи її ресурси і захисні механізми день за днем.

Якщо у нас удома, протікає дах, то ми її латаємо, мастимо, прибиваємо, міняємо, загалом, робимо все, щоб вилікувати недугу. Таким дахом для нашої планети є озоновий шар, і в 20м столітті було відмічено, що він став виснажуватися (на нашу мову “протікати”). Планета просить про допомогу, застерігаючи нас, своїх дітей, від необдуманих вчинків.

Є такі люди – екологи. Вони уміють чути голос планети, а тому щороку відмічають міжнародний день охорони озонового шару. А ось про те, як вони це роблять і навіщо, ми сьогодні і поговоримо.

Трохи історії

Можливо, деякі з нас знають, що в 1987 році був підписаний Монреальський протокол, в якому 36 країн світу домовилися надалі не використати або мінімізувати використання певних речовин, що руйнують озоновий шар. Йдеться про хлорфторуглеводородах або так звані фреони. Виробництво цих речовин було в рази понижене, а деякі найбільш небезпечні для озонового шару і зовсім перестали випускати, замінивши їх на сучасніші і безпечніші (наприклад, заміна R22 на К410А).


Третя субота вересня – яскрава подія – святкування Міжнародного дня соку

У 1994 році на одній з щорічних зустрічей Генеральної Асамблеї ООН було прийнято рішення організувати пам’ятну дату на честь підписання Протоколу і щорічно обговорювати цього дня найбільш значимі питання, що стосуються охорони озонового шару.

Що ми знаємо про озоновий шар і чому це важливо

Озон – це кисень, що складається з трьох молекул, іншими словами O3. Велика його частина знаходиться високо в атмосфері, маючи здатність поглинати частину ультрафіолетового шкідливого випромінювання Сонця (а ми пам’ятаємо, що Сонце є не лише джерелом фотостаріння шкіри, але і причиною багатьох злоякісних утворення). У цьому і полягає його основна захисна роль, виконувати яку йому заважають люди, заводи і різні шкідливі руйнівні речовини.

Усі, хто хоч пару разів включав телевізор в 00-і, чули про страшні “озонові діри” із-за яких вимре усе людство. Звичайно, це перебільшення і чергові страшилки, але в них є доля істини. Так звана “озонова діра” дійсно утворюється щорічно над Антарктикою. Незважаючи на сезонність цього явища, воно небезпечне для людини, якби тенденція до виснаження загального шару продовжила рости.

Потрібно відмітити, що на сьогодні відповідальна, усвідомлена і активна позиція лідерів країн привела до того, що товщина озонового шару щорічно збільшується, а проблема стає завданням і метою для виконання.

Що таке будинок? Будинок – це світ, в якому панує гармонія і спокій, де може відпочити наше серце. Якщо ми не захистимо наш Будинок, то ми усього лише гості на цій планеті, а будь-яка гостинність тимчасова. Давайте будемо її дітьми, її відповідальними жителями, усвідомленими і уважними аборигенами, що прибирають за собою і використовують рівно стільки, скільки треба для життя, але не більше.

Святкування дня зустрінутого світанку – 12 серпня

Відео: істинні причини руйнування озонового шару


Київ, Львів, Тернопіль, Івано-Франківськ, Рівне, Луцьк, Чернівці, Вінниця, Хмельницький, Ужгород, Черкаси, Калуш, Дрогобич, Житомир, Стрий, Виноградів, Полтава, Біла Церква, Коломия, Кам'янець-Подільський, Самбір, Одеса, Запоріжжя, Червоноград, Харків, Дніпро, Чернігів, Новояворівськ, Жовква, Золочів - відвідувачі саме з цих міст найчастіше знаходять відповіді у нас на сайті.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *